(Видео) Енди Гарсија го прослави роденденот на гости кај Џими Кимел

Холивудскиот актер Енди Гарсија синоќа беше гостин во вечерното шоу на Џими Кимел, каде се појави во студиото по специјалната најава на водителот.

„Тој реши својот 65. роденден да го прослави со нас вечерва!“ рече Џими, најавувајќи го својот гостин, проследено со големи овации на публиката.

„Изгледаш фантастично за 65 години,“ рече Џими и му ја отпеа Happy birthday dear Andy додека носеа торта со запалени свеќички.

Related posts

Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

CityLife

Од сцена до платно: К-поп sвезди се подготвуваат за уметничка изложба во Лондон

CityLife

Шерон Стоун, за разлика од Мајкл Даглас, заработила малку пари од „Ниски страсти“

CityLife