(Видео) Втората сезона на See премиерно на 27 август

„Епл ТВ-плус“ објави трејлер за втората сезона на својот епски постапокалиптичен серијал See, чија премиера на глобално ниво е закажана за 27 август, со нови епизоди што ќе се прикажувааат на Apple TV + секој петок потоа.

Серијата исто така доби рано зелено светло за трета сезона, а снимањето веќе почна во Торонто, Канада.

Дополнување во актерскиот тим е Дејв Батиста („Чувари на галаксијата“) како Едо Вос, брат на ликот Џејсон Момоа, Баба Вос.

Related posts

Инфлуенсер истетовирал „Меси“ на челото, па зажалил: „Посакувам да не го направев тоа“

CityLife

Флорида планира да забрани користење на социјални мрежи на лица помлади од 16 години

CityLife

Принцезата Шарлин од Монако е новата панк принцеза

CityLife