Брус Вилис во нова акциона трилогија „Тврдина“

Брус Вилис нема да работи на само еден проект, туку на три, откако го стави својот потпис да глуми во акционата трилогија под наслов The Fortress („Тврдина“).

Вилис (66) ќе глуми заедно со Xеси Меткалф (42) и Чад Мајкл Мареј (39) во трилогијата, заедно со Кели Грејсон, како што наведува „Дедлајн“.

Продукцијата на првиот филм започна изминатиот викенд во Порторико, а студиото „Емет / Фурла филмс“ планира да ги снима првите два филма истовремено.

Еден од двајцата извршни директори на студиото Emmett / Furla Films, Рендал Емет, ја разви приказната со Емил Хирш, а сценаријата ги напиша Алан Хорснеил.

Related posts

Се вратил од одмор и дознал дека „починал“: Сега се бори со бирократијата да докаже дека е жив

CityLife

(ФОТО)Богата понуда од изложувачи и голем интерес од посетители на Саемот на мебел 2024 година

CityLife

Учесничка на „Американски идол“ ќе ја претставува Грузија на „Евровизија“

CityLife