„Брит авордс 2021“: Воведен двоен трофеј за победници

Skynews Brits Arlo Parks Celeste 5325130.png

Се сеќавате ли на сите оние говори за награди каде што емотивен победник вели дека сака да ја сподели својата награда со некој друг? Па, британските поп-sвезди следниот месец навистина ќе можат да го сторат тоа.

Специјален „двоен трофеј“ ќе им овозможи на примателите самите тие да наградат некого, односно да ја споделат наградата со друг уметник по нивни избор бидејќи церемонијата во средиште на сцената ги става „актите на добрина“.

Публика од 4,000 гледачи ќе ја следи церемонијата на 11 мај во лондонската „О2 Арена“.

Присутните нема да мора да носат маски за лице или да бидат социјално дистанцирани – но ќе им треба негативен тест за коронавирус како дел од владината пилот-програма за постпандемски настани во живо.

Related posts

Жителите на Париз бесни поради серијата на „Нетфликс“, се појавија графити: „Емили не е добредојдена овде“

CityLife

Илјадници го повикaa принцот Хари да се откаже од своите кралски титули за доброто на монархијата

CityLife

Мадс Микелсен сакал да разговара со Џони Деп за „Фантастични ѕверки“

CityLife