Бој Џорџ сè уште трага по актер за биографскиот филм

Фронтменот на „Калчр клаб“, Бој Џорџ, бара актер за да го глуми во новиот музички биографски филм што треба да почне со снимање ова лето.

Британскиот пејач, кој ќе наполни 60 години следната недела, во април на социјалните мрежи објави кастинг-повик за филмот „Карма камелеон“, насловен по еден од хитовите на бендот во 1980-тите.

Џорџ, чие вистинско име е Џорџ О’Дауд, во интервју за „Ројтерс“ говореше за потрагата по актер кој ќе го потретира него во претстојниот документарец, за неговиот роденден и за издавање нова музика.

На прашањето како се чувствува сега, кога треба да наполни 60 години, Бој Џорџ одговори: „Се чини интересно! Jaс чувствувам слобода што доаѓа во овој момент од мојот живот и не знам дали тоа е поврзано со мојата возраст или поради одредени работи.“

Related posts

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

CityLife

Кинези го создадоа можеби најточниот атомски часовник

CityLife

Принцот Хари ѝ оддаде почит на својата мајка во виртуелен говор: Никогаш не плашете се да го направите она што е исправно

CityLife