Арми Хамер се пријавил на рехабилитација

Арми Хамер, наводно, се пријавил во клиника за рехабилитација за лечење од зависности.

Извори за магазинот „Венити фер“ тврдат дека актерот од „Ребека“ги напуштил Кајманските острови, каде помина голем дел од минатата година, за да добие третман за лекување на неговите проблеми со дрога, алкохол и секс.

Според истите извори, тој престојува во болнички установа во Флорида од 31 мај.

Арми има поддршка од отуѓената сопруга Елизабет Чемберс со која се раздели минатото лето, и од семејството со поранешна сопруга и нивните деца Харпер (6) и Форд (4), кои го придружуваа на аеродромот кога се врати во САД.

Еден семеен пријател за списанието изјави дека sвездата на Call me by Your Name е посветен на заздравување и старателство над своите деца.

Related posts

Џеј Ло и Родригез се разделија: Подобри сме како пријатели

CityLife

(Видео) Наоми Осака ги охрабрува девојките да прифатат дека се поинакви

CityLife

Твитот на Гал Гадот за насилството меѓу Израел и Палестина предизвика војна на социјалните мрежи

CityLife