Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

Аријана Гранде сподели неколку фотографии од својата интимна венчавка со Далтон Гомез на почетокот на овој месец.

27-годишната пејачка се огласи на „Инстаграм“ во средата за да објави досега невидени фотографии од својата венчавка, што се одржа на 15 мај во домот на двојката во Монтесито, Калифорнија.

Аријана на објавата ѝ даде наслов „5.15.21“ и додаде емотикон срце.

Related posts

Шонда Рајмс негира дека Реже-џин Пејџ се откажал од „Бриџертон“ поради креативни разлики со неа

CityLife

Џо Џонас и Софи Тарнер ги покажаа рацете: Вакцини…вакцини, сите

CityLife

Бил Гејтс доаѓал на работа со мерцедес, а со љубовниците се среќавал во златно порше

CityLife