Анџелина Џоли ја загуби судската битка против Бред Пит за лозјата Миравал

Bred Pit I Andjelina Dzoli Vinarija Miraval Castle 830x553 1.jpg

Анџелина Џоли загуби на суд каде што заврши откако Бред Пит ја обвини дека го продала својот удел во лозјето Миравал на руски олигарх за 64 милиони долари без негова согласност.

Во новиот судски спор, кој се води меѓу поранешните сопружници Анџелина Џоли и Бред Пит, победата отиде во корист на холивудскиот актер, кој се бори за контрола над француското лозје, кое своевремено го купи со поранешната сопруга.

Замокот Миравал и придружното лозје, каде што се произведува наградувано пенливо розе, со години се во центарот на правната битка меѓу Анџелина и Бред, а Џоли се обиде да ја поништи прелиминарната пресуда во Врховниот суд во Лос Анџелес со најновата тужба.

Станува збор за тужба во која Бред Пит тврдеше дека Анџелина го продала својот дел од нивното лозје на рускиот олигарх Јури Шефлер во 2021 година без негова согласност.

STOCKS – Brad Pitt and Angelina Jolie are officially husband and wife! They were married in France last saturday said a spokesman.
Only family and best friends attended the ceremony.,Image: 127595839, License: Rights-managed, Restrictions: Worldwide rights, Model Release: no, Credit line: Crystal Pictures / Crystal pictures / Profimedia

Судот ги отфрли наводите и обвинувањата на Анџелина дека неговата тужба е „несериозна, злонамерна и дел од проблематична шема“.

За Бред Пит и неговиот правен тим, ова сега значи дека имаат зелено светло да го изведат целиот процес на суд, во кој актерот ја тужи поранешната сопруга за прекршување на нивниот меѓусебен договор дека секој од нив својот дел прво би го понудиле еден на друг за откуп.

Судијката Лиа Мартин ги отфрли обидите на адвокатите на Џоли да го отфрлат барањето за прекршување на имплицираниот договор, што беше последен удар за актерката и рускиот тајкун.

Related posts

Том Холанд и Зендаја уловени додека се бакнуваат во автомобил

CityLife

Лебот со кисело тесто се смета за суперхрана. Ова се причините зошто треба да го јадете

CityLife

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најпосакуваните мажи

CityLife