Амброзио се релаксира со одбојка на плажа во Малибу

41954330 0 Image A 102 1618852635147.jpg

Алесандра Амброзио беше забележана во лежерно издание додека игра одбојка со група пријатели на плажа во Малибу во неделата попладне, а шоубиз медиумите веднаш ја искоментираа атлетската фигура на иконата на модната индустрија.

Супермоделот го покажа своето импресивно тонирано и затемнето тело во градник и куси шорцеви спуштени на половината.

 

Дружбата на плажа се случува нешто повеќе од една недела откако таа постигна лична пресвртница – девојката од насловните страници наполни 40 години.

Related posts

Актер номиниран за „Оскар“ вели не му се важни награди во веќе избришана објава на Инстаграм

CityLife

За врската да ви успее овие особини барајте ги во партнерот

CityLife

Жените кои пијат повеќе од 8 алкохолни пијалоци неделно имаат поголем ризик од срцеви заболувања, покажува нова студија

CityLife