Амброзио беспрекорна во спортско издание само неколку дена откако наполни 40 години

41816640 0 Image A 29 1618529344802.jpg

Алесандра Амбросио почна да го слави јубилејниот 40-ти роденден со семејството и пријателите од неделата, 11 април.

Во текот на славењето што траеше четири дена, поранешниот супермодел не се откажа од секојдневното вежбање за одржување на својата атлетска фигура.

И во четвртокот таа се упати кон спортската сала во квартот Брентвуд во Лос Анџелес.

Атрактивната Бразилка изгледа фантастично во спортска комбинација од бели хеланки и топ, со дуксерче околу половината.

Related posts

Италијанска мафијашка група се обидува да го рекетира Гатузо

CityLife

Ким Кардашијан сподели нов семеен портрет без Канје

CityLife

„Колдплеј“ го пушти новиот сингл Higher Power во вселената

CityLife