Амброзио беспрекорна во спортско издание само неколку дена откако наполни 40 години

Алесандра Амбросио почна да го слави јубилејниот 40-ти роденден со семејството и пријателите од неделата, 11 април.

Во текот на славењето што траеше четири дена, поранешниот супермодел не се откажа од секојдневното вежбање за одржување на својата атлетска фигура.

И во четвртокот таа се упати кон спортската сала во квартот Брентвуд во Лос Анџелес.

Атрактивната Бразилка изгледа фантастично во спортска комбинација од бели хеланки и топ, со дуксерче околу половината.

Related posts

Скандал по финалето: „Дали зад сцената шмркаше кокаин?“ – новинар го праша победникот на Евровизија

CityLife

Хари и Меган се приклучуваат на хуманитарен концерт за правилна распределба на вакцини

CityLife

Шерон Стоун кршлива но доволно силна да продолжи понатаму бидејќи е преживувач

CityLife