Алесандра Амброзио на одмор во родниот Бразил заедно со Ричард Ли

Тие моментално се на одмор во нејзиниот роден Бразил, откако претходно оваа недела уживаа во романтично бегство во Кабо Сан Лукас, Мексико.

А Алесандра Амброзио и нејзиното момче Ричард Ли изгледаат како највљубен пар на фотографиите што таа ги сподели на својот Инстаграм, а на кои се гледа како уживаат во инфинити-базен во луксузна вила во мексиканскиот ресорт.

По кусиот престој во Кабо, тие беа фотографирани во Сао Паоло доцна во четвртокот. 40-годишниот супермодел ги покажа своите затегнати нозе во кропнати шорцеви од тексас на ноќна прошетка со својот партнер.

Related posts

Градот распослан на два континенти бил најпривлечен за туристите во минатат година

CityLife

Зошто треба да пиете чај од хибискус наместо зелен?

CityLife

Луѓето со одредени крвни групи полесно се справуваат од маснотиите

CityLife