Актерот Хенри Голдинг стана татко

Ѕвездата на романтичната комедија Crazy Rich Asians („Лудо богати Азијци“ ) и неговата сопруга Лив Ло се огласија на Инстаграм во понеделникот за да откријат дека станале родители.

Споделувајќи ја убавата вест, Голдинг (34) ѝ напиша емотивна порака на својата сопруга: „Ти си повеќе од се што можев да замислам. Твојата снага ни ја донесе најголемата радост. Ти благодарам, те сакам.“

И Ло (35), сподели фотографија со новороденчето и напиша: „На 31 март нашите животи се променија засекогаш“.

 

Related posts

Нов филм за Ејми Вајнхаус одбележува 10 години од смртта на пејачката

CityLife

„Годзила против Конг“ на врвот на боксофисот со најголема заработка од почеткот на пандемијата

CityLife

Кој ќе ме глуми? Бој Џорџ во потрага по актери за биографски филм

CityLife