АББА за јубилејот повторно го издава легендарниот албум „Ватерло“

O 1906546 1024.jpg

Иконската шведска поп група АББА повторно ќе го издаде легендарниот албум „Ватерло“ по повод 50-годишнината.

Со истоимената песна, која се најде на споменатиот албум, АББА ја претставувааше Шведска на Евровизија, каде што победија во 1974 година во британскиот град Брајтон.

Повторното издавање на албумот беше најавено за 5 април, а фановите ќе бидат задоволни од веста дека групата ќе настапи на 4 април на покривот на лондонската арена „О2“ по повод годишнината од албумот.

-Тука е! Сега можете однапред да го нарачате 2LP 45 RPM Anniversari Edition ‘Waterloo’, 10″ винил, 7″ дискови со слики, работи и повеќе“, стои во описот на објавата на официјалната страница на бендот на Инстаграм.

Обожавателите реагираа со ентузијазам на оваа вест, а објавата беше преплавена со срца во коментарите под објавата.

Related posts

Напиток од три состојки кој ќе ви помогне да ослабете

CityLife

Најфреквентниот пешачки премин во светот: Во еден „зелен бран“ поминуваат до 2.500 луѓе

CityLife

Кејт Мидлтон излезе од болница, го продолжува опоравувањето дома

CityLife