Category: Сцена

Сцена

(ВИДЕО) Осамна видео од Цеца и Аркан каде тој зборува дека е жив!

CityLife
На социјалната мрежа Инстаграм се објави досега невидено видео од балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот некогашен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Видеото е снимено...
Сцена

(ВИДЕО) „Буцката“ од Малта која танцува со гол маж е најголем фаворит за победа на Евросонг 2021

CityLife
На нешто повеќе од еден месец до почетокот на изборот на песна на Евровизија, обложувалниците на големо примаат обложувања за тоа која песна ќе победи....
Сцена

Уште еден филм за „Трансформери“ доаѓа од режисерот Енџгел Мануел Сото

CityLife
Поминаа долги три години откако последен пат ги видовме маскираните роботи во киносалите. А сега „Парамаунт“ се враќа со нов филм во режија на Енџел...
Популарни Слајдер Сцена

Лејди Гага безвременски шик за промоција на часовник „Тудор“

CityLife
Лејди Гага зрачи со класична елеганција додека го покажува својот супериорен стил во нова реклама за часовниците Tudor. Беспрекорен шик: 34-годишна музичарка и актерка на себе...
Сцена

Еј-би-си наплаќа 2 милиони долари за реклама од 30 секунди на „Оскарите“

CityLife
Изминатава година публиката на церемонијалните доделувања награди драстично се намалува среде пандемија на коронавирус, и како резултат на ова, „Греми“ и „Златните глобуси“ покажаа понизни...
Сцена

Филмот „Ослободување на Скопје“ продаден во Кина

CityLife
  Филмот „Ослободување на Скопје“, снимен во македонско-хрватско-финско-британска копродукција, а во режија на Раде и Данило Шербеџија, е откупен и ќе биде прикажуван во Кина....
Сцена

Американска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Калифорнија

CityLife
  Најновиот филм на Милчо Манчевски „Бикини Мун“, утре, 3 март, ќе ја има американската премиера на фестивалот „Синеквест“ во Сан Хозе, Калифорнија. Филмот, кој...
Сцена

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

CityLife
  Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина   Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната...