Џеј Ло и Родригез се разделија: Подобри сме како пријатели

20210416 Jloandalex Reuters.jpg

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ја прекинаа свршувачката затоа што сметаат дека ќе им биде подобро да останат пријатели.

Латино дивата и поранешниот бејзбол играч го најавија раскинувањето во четвртокот (15 април) само еден месец откако негираа дека нивната четиригодишна врска е во голема криза.

„Сфативме дека сме подобри како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме така“, рекоа во заедничкото соопштение Лопез (51), позната по прекарот Џеј Ло и Родригез (45), поранешна звезда на „Њујорк јенкис“, познат како А-Род.

„Ќе продолжиме да соработуваме и меѓусбно да се поддржуваме во заеднички деловни потфати и проекти“, рекоа Лопез и Родригез.

Еден од најголемите славни парови во САД во последните четири години не сака да ги коментира причините за разделбата поради почит кон нивните деца од претходните бракови.

“Го посакуваме најдоброто еден на друг и на децата на секој од нас. Од почит кон нив, единствениот друг коментар што треба да го кажеме е благодарност до сите што испратија љубезни зборови и поддршка.“

Related posts

Овие хороскопски знаци се најдобри соседи

CityLife

Моделот Y на Тесла најпродаван автомобил во Европа минатата година

CityLife

Ким Кардашијан ја купи облеката на Џенет Џексон од музчкиот спот If

CityLife