Џејмс Бонд останува на големото платно по договорот со „Амазон“

Идните филмови за Џејмс Бонд ќе продолжат да се прикажуваат во кино и покрај договорот на „Амазон“ за купување на студиото „МГМ“ кое е ко-сопственик на правата на 007.

Гигантот за електронска трговија го купи славното холивудско студио оваа недела. Зделката вредна 8,45 милијарди долари е најголемaта аквизиција за Amazon.com Inc во забавната индустрија.

Продуцентите на Бонд, Барбара Броколи и Мајкл Џ. Вилсон истакнаа дека договорот не значи дека тајниот агент 007 ќе биде туркан само кон стриминг-услугата на „Амазон“.

„Ние сме посветени да продолжиме да снимаме филмови за Џејмс Бонд за светската кино-публика“, рекоа тие.

Related posts

(Видео) „Ф9“ ќе се појави во кино во Сингапур еден месец пред САД

CityLife

Златен накит стар 3.000 години пронајден во Шпанија направен со метали „надвор од планетата Земја“, велат научниците

CityLife

Жешки тркала: На продажба автомобилот кој принцот Чарлс ѝ го подарил на Дијана

CityLife