Џенифер Лопез и Алекс Родригез излегоа на вечера по разделбата

Пред неколку дена Џенифер Лопез и Алекс Родригез беа видени заедно на вечера во хотелот „Бел-ер“ во Лос Анџелес. По веста за овој состанок откако двајцата потврдија дека нивната врска е завршена, фановите сакаат да знаат дали парот е повторно заедно, пишуваaт „Њујорк пост“ и „Пејџ сикс“.

Вечерата била во истиот ресторан каде Лопез и Родригез го имаа првиот состанок во 2017 година.

Тие беа забележани заедно една недела откако објавија крај на нивната четиригодишна врска. Лопез и Родригез се верија во 2019 година.

„Вечерата беше идеја на Алекс, кој се обидува да ја врати Џенифер,“ весникот цитира извор близок до поранешниот свршеник на Џеј Ло.

Родригез, наводно ја моли Лопез за втора шанса. „Алекс договори состанок, па дури и резервираше во ресторанот каде што имаа прв состанок. Очигледно направил некоја грешка, но тој не е тип на човек кој би прифатил да му кажат ‘Не’ и тој е 100 проценти убеден дека може да ја врати назад,“ вели изворот.

Related posts

„Овци за стрижење“: Ист стол на ИКЕА во Хрватска 218 евра, во Германија 99 евра

CityLife

Џaстин Бибер ги замоли фановите да не се собираат пред неговиот дом

CityLife

Жалфијата лекува воспаленија и го чисти телото од токсини

CityLife