Џенифер Анистон не посвојува дете, тврди претставник

20210415 Jenniferanniston Reuters 1.jpg

Претставник на актерката Џенифер Анистон демантира дека таа планира да посвои дете.

Неодамна беше објавено дека sвездата на „Пријатели“ е во процес на посвојување девојче од сиропиталиште во Мексико, и дека таа, наводно, им ја открила веста на своите поранешни колеги од култната серија кога се собрале повторно на снимање на специјална епизода за „Ејч-би-о макс“.

Но, сега, претставник на Џенифер инсистира на тоа дека приказната е измислена.

Тој изјави за ТМЗ: „Шпекулацијата е лажна и тоа никогаш не се случило. Приказната е измислица”.

Некои таблоиди неодамна објавија дека Џенифер – која претходно беше во брак со Бред Пит и Џастин Теру, но никогаш немала деца – посвојува дете од сиропиталиште во Мексико.

Related posts

Дали знаете како пицата, хамбургерот и сендвичот го добиле своето име?

CityLife

Како да отпуштите садопер за 60 секунди

CityLife

Едноставен тест дома со кој ќе откриете дали ви се затнати крвните садови

CityLife