Џастин Чемберс ќе го глуми Марлон Брандо од ерата на „Кум“

 

Џастин Чемберс има тешка задача и голема предизвик да го глуми актерот над актерите, холивудската урбана легенда Марлон Брандо, во претстојната мини-серија The Offer на „Парамаунт плус“.

 

ТВ-актерот (50) ќе го потретира Брандо во времето кога го глумеше Вито Корлеоне во победникот за најдобар филм, The Godfather („Кум“) од 1972 година, кој на Брандо му го донесе неговиот втор „Оскар“ за најдобра машка улога, пишува „Дедлајн“.

Новата улога е прва за Чемберс по неговото изненадно заминување од „Вовед во анатомија“ кон крајот на 2019 година.

Related posts

Гал Гадот тврди Џос Ведон ѝ се заканувал со кариерата

CityLife

Бред Пит ќе се појави во една сцена од „Изгубениот град Д“

CityLife

(Видео) Крис Прат со апел пред дебито на „Утрешната војна“: Исклучете ги мобилните телефони

CityLife