Шест месеци по колапсот на бракот: Поранешната прва дама на Канада Софи Грегоар Трудо повторно заљубена

130620211 Gettyimages 1401839097.jpg

По разделбата со канадскиот премиер Џастин Трудо, Софи Грегоар Трудо ужива во своето враќање во животот надвор од политичкото внимание. 48-годишната мајка на три деца се пресели и повторно најде љубов

Џастин Трудо и Софи Грегоар Трудо на почетокот на август го потврдија крајот на нивниот 18-годишен брак, а како што пишува Дејли Мејл, таа повторно ја нашла љубовта кај педијатрискиот хирург од Отава, др. Маркос Бетоли кој е роден во Аргентина.

Тие наведуваат дека таа живеела со него во стан на поткровјето што тој почнал да го изнајмува откако во 2020 година се развел од сопругата Ана Ремонда, со која има две ќерки, сега на 12 и 14 години.

Станот на третиот кат, кој има и тераса, стана втор дом за нејзините деца, 16-годишниот Ксавиер, 15-годишната Ела-Грејс и 10-годишната Хадриен. Децата се видени како поминуваат две ноќи со нивната мајка во куќата на Бетоли минатиот викенд. Двојката беше видена како оди на вечера со нејзините деца и нивните пријатели во ресторан во срцето на кинескиот кварт во Отава, а Бетоли беше виден како заштитно ја држи за рака најмладата ќерка на Софи додека ја преминуваа улицата.

Инаку, 47-годишниот Бетоли работи во Детската болница во Источен Онтарио и е вонреден професор на Универзитетот во Отава, а водел болен случај на развод со 46-годишната Ремонда. Бетоли одвојува дури 10.154 американски долари месечно за алиментација, хонорари за приватно образование и одржување на неговата поранешна сопруга, а таа мора да му плаќа на Бетоли 991 долар месечно за алиментација. Ремонда, откако ја открила новата врска на нејзиниот сопруг, „пристапила до неговите лични датотеки на компјутерот и се заканувала дека ќе ги објави неговите приватни интимни фотографии“.

Врската на двојката беше откриена минатиот октомври од политичкиот новинар Глен Мек Грегор на неговиот блог „Неколку вкусни снимки“. Не е познато колку долго се заедно, но Софи и Бетоли наводно почнале да се забавуваат неколку месеци пред таа и Трудо јавно да го објават својот развод минатиот август. Во заедничката изјава тие истакнаа дека одлуката за разделба дошла „по многу значајни и тешки разговори“ и дека инсистираат „да останат блиско семејство со длабока љубов и почит еден кон друг и за се што изградиле и ќе продолжат да градат“.

Софи минатото лето се одмора со Џастин и нивните деца во Тофино, Британска Колумбија и им се придружи за божиќните празници во луксузниот Prospect Estate and Villas во Јамајка.

Related posts

Италија воведува строги правила за инфлуенсерите: „Ова е крајот на Дивиот Запад“

CityLife

ФДА го одобри првиот лек за замастен црн дроб

CityLife

Цртеж од Да Винчи се продаде за рекордни 8,8 милиони фунти на аукција

CityLife