Шер изненади фан со Алцхајмерова болест

Шер изненади една 60-годишна жена која е во рана фаза на Алцхајмерова болест со повик преку „Фејс тајм“.

Музичкта легенда споделила посебен момент со мајката на Ерика Штајнер, Робин, која има мозочна состојба предизвикана од деменција, и разговарала со неа речиси осум минути.

Покрај клипот на Тик-ток, Ерика напиша на Твитер: Мајка ми има Алцхајмерова болест и е најголемиот обожавател на Шер.

“Па денес Шер ја изненади со повик. Какво изненадување!“

Видеото го покажува моментот кога нејзината мајка сфаќа дека Шер е на линија.

Видно потресена од ова изненадување, мајката вели: “Те сакам … Не можам да го правам ова. Премногу е”.

Ерика, која е во врска со аналитичарот на FOX Sports WWE, Рајан Сатен, подоцна откри дека 74-годишната поп икона имала долг разговор со Робин и веќе размислува за начини како да ѝ приреди ново изненадување.

Related posts

Твитот на Гал Гадот за насилството меѓу Израел и Палестина предизвика војна на социјалните мрежи

CityLife

17-годишна девојка минатата година отворила профил на „Тик-ток“, а денес заработува повеќе од двајцата родители

CityLife

Бинифер втор дел почнал со љубовни писма на релација Доминикана – Бостон

CityLife