Шварценегер доби зелено светло за неговата прва ТВ-серија

Тој се враќа во акција со возбудлива нова улога.

Арнолд Шварценегер доби зелено светло за првпат да се појави во телевизиска серија, додека се подготвува да глуми во проект на „Нетфликс“ за глобална шпионажа.

Арнолд (73) и Моника Барбаро (30) ќе го портретираат дуото татко-ќерка во сè уште ненасловената серија, за која стримиг-гигантот нарача осум епизоди откако ги откупи правата.

„Фановите од целиот свет со години бараа нешто вакво, диво и возбудлово, а сега конечно ќе го добијат тоа благодарение на нашите големи партнери во Skydance и Netflix “, изјави Шварценегер.

Шварценегер и Барбаро ќе глумат татко и ќерка, кои и двајцата работат за ЦИА, не знаејќи за другиот, пишува „Холивуд репортер“.

Sвездата на „Терминатор“ и поранешен гувернер на Калифорнија е исто така извршен продуцент на серијата, што ќе обележи негова прва улога во серија.

Related posts

Гвинет Палтроу ќе биде велнес-советник на џиновски брод за крстарење

CityLife

Скарлет Јохансон не може да чита сцени со сопругот Колин Џост бидејќи тој не сака

CityLife

Светски ден на пчелата: Тие изумираат, а Ајнштајн предупреди дека нивното исчезнување ќе биде фатално

CityLife