Ченинг Тејтум: Tреба да ја подобрaм својата глума, така помалку ќе се соблекувам во филмовите

Sвездата на „Меџик Мајк“ вели дека е во добра физичка форма затоа што неговата работа честопати бара да се соблече, па се пошегува дека треба да работи на своите актерски способности за да се потпре на својот талент, а не на надворешниот изглед ако сака да ја продолжи кариерата.

Во текот на виртуелното гостување во ток-шоуто на Кели Кларксон, Ченинг Тејтум (41) рече дека треба да стане подобар актер за да не мора постојано да се соблекува во филмовите во кои глуми.

„Како некој што вежба за својата работа, сигурен сум дека не би изгледал вака да не морав да бидам разголен во повеќето мои филмови. Како и да е, ќе мора да ја подобрам својата глума за да не се соблекувам“, се пошегува тој.

„Тешко е да вежбаш постојано. Не ми е јасно како некои луѓе поседуваат енергија и време за да си посветат на себе, оосбено оние кои имаат и работни и семејни обврски.“

Related posts

„Дизни“ затвора 18 кабелски канали во Југоисточна Азија и Хонг Конг

CityLife

Шварценегер се враќа во градинка да обучува мали суперхерои

CityLife

Принцoт Хари проговори за инвазијата на приватност во Лос Анџелес: Не мислевме да живееме тука!

CityLife