Ченинг Тејтум купи куќа во рустичен стил за 5,6 милиони долари

Medium 2021 05 20 B17589d0bf.jpg

Ченинг Тејтум е новиот сопственик на неодолива рустична куќа од средниот век лоцирана во кањонот Мандевил, Лос Анџелес.

Актерот плати 5.6 милиони долари за имотот од 3.300 квадратни метри.

Изградена претежно од дрво и камен во 1950 година, куќата може да се пофали со семејна соба со камин, базен, голем буен двор и куќа за гости, објави „Холивуд репортер“.

 

Од камени sидови до необработени дрвени подови и тавани, прекрасниот дом е дефинитивно далеку од модерните вили што често се наоѓаат во Холивуд.

Related posts

Чајот од корен од бел слез има извонредни својства

CityLife

Објавен трејлерот за новиот филм на Џеј Ло, се појавува и Бен Афлек

CityLife

Тина Тарнер се повлекува од јавниот живот со емотивен документарец

CityLife