„Хермес“ дизајнираше блутут приврзоци за чанти и куфери

Безжично се поврзани со вашиот мобилен телефон, преку апликација, а нивната улога е да знаете каде ви е чантата е или куферот во секое време, приврзоците од кожа се елегантен и луксузен додаток.

Модната куќа „Хермес“, во соработка со „Епл“, дизајнираше уреди за приврзоци кои се конектирани преку блутут технологијата со мобилен телефон.

Боите на кожените футроли се класични, инспирирани од познатиот дизајн на оваа француска куќа.

Related posts

„Најки“ ја тужи компанијата што му направи патики на ѓаволот

CityLife

Бил Гејтс пред 20 години имал афера со вработена, наводно, поради тоа го напуштил „Мајкрософт“

CityLife

Џеф Безос купи уште еден стан на Менхетн за да создаде вертикален дом од соништата

CityLife