(Фото) Ванда Икарди има што да покаже

Сопругата на популарниот фудбалер на Париз Сен Жермен, Мауро Икарди е една од најатрактивните, но и најозборуваните сопруги на фудбалерите.

Ванда Икарди е позната по провокативните фотографии кои постојано ги објавува на својот профил, па така и сега објави фотографија облечена во спортски градник, а бујните гради кипеа од сите страни.

 

Ванда освен тоа што изгледа неверојатно, во јавноста стана позната по аферата со Икарди.

Имено таа беше мажена за Макси Лопез кој во тоа време играше со Икарди  во сезоната 2012/2013 во Сампдорија.

Но пријателството им се уништи следната сезона кога Икарди потпиша за Интер, поради жена и тоа мајка на три деца која се впуштила во авантура со Икарди.

Макси Лопез и Ванда Нара се разведоа во декември 2013-та и веќе во мај 2014-та таа се венчаше со Икарди. Ванда сега е мајка на пет деца, има три сина со Макси и две ќерки со Икарди.

Related posts

„Ворнер брос“ планира аниме филм во серијалот „Господарот на прстените“

CityLife

Марк Волберг треба да се здебели 13 килограми за нова улога

CityLife

Омилените цвеќиња на Дијана се нов дизајн на Потонатата градина во палатата Кенсингтон

CityLife