(Фото) Ванда Икарди има што да покаже

Сопругата на популарниот фудбалер на Париз Сен Жермен, Мауро Икарди е една од најатрактивните, но и најозборуваните сопруги на фудбалерите.

Ванда Икарди е позната по провокативните фотографии кои постојано ги објавува на својот профил, па така и сега објави фотографија облечена во спортски градник, а бујните гради кипеа од сите страни.

 

Ванда освен тоа што изгледа неверојатно, во јавноста стана позната по аферата со Икарди.

Имено таа беше мажена за Макси Лопез кој во тоа време играше со Икарди  во сезоната 2012/2013 во Сампдорија.

Но пријателството им се уништи следната сезона кога Икарди потпиша за Интер, поради жена и тоа мајка на три деца која се впуштила во авантура со Икарди.

Макси Лопез и Ванда Нара се разведоа во декември 2013-та и веќе во мај 2014-та таа се венчаше со Икарди. Ванда сега е мајка на пет деца, има три сина со Макси и две ќерки со Икарди.

Related posts

На кров во Лондон, хорот на Кралската опера со уникатна изведба

CityLife

Првиот проект на принцот Хари и Меган за „Нетфликс“ ќе биде за игрите Инвиктус

CityLife

Ешли Тисдејл ја продаде вилата во Лос Фелиз за 5,8 милиони долари

CityLife