Уште еден филм за „Трансформери“ доаѓа од режисерот Енџгел Мануел Сото

20200329 Transformers Twitter.jpg

Поминаа долги три години откако последен пат ги видовме маскираните роботи во киносалите. А сега „Парамаунт“ се враќа со нов филм во режија на Енџел Мануел Сото и Марко Рамирез како продуцент.

Сото е најпознат по претстојната работа на „Синиот бумбар“ и по неговиот најнов филм Charm City Kings. Тој ќе работи со Марко Рамирез, за кого ова ќе биде прв долгометражен филм. Но, ова не значи дека тој не е искусен. Писателот има Марвелова крв, ја продуцираше нивната серија The Defenders за „Нетфликс“ и шест епизоди на Daredevil во втората сезона.

Овој филм не треба да се меша со „Трансформери 7“, чија премиера се очекува во 2022 година. Овој филм не е поврзан ниту со главната линија на оригиналните филмови за трансформерите. Филмот е сè уште во рана фаза, така што има малку информации за приказната и sвездите кои играат во него.

Related posts

„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана

CityLife

Северина сподели егзотична фотографија во костим за капење

CityLife

Американска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Калифорнија

CityLife