Тејлор Свифт прва жена добитник на наградата „Глобална икона“

Американската поп sвезда Тејлор Свифт стана првата жена добитник на наградата „Глобална икона“ на синоќешното доделувањето на британските музички награди („БРИТ-авордс“).

Таа, исто така, е првиот не-британски добитник на наградата, која Британците ја карактеризираат како нивна највисока чест.

Само три други уметници се именувани како Британски икони – Сер Елтон Џон, Дејвид Боуви и Роби Вилијамс.

Related posts

Михаела Коел триумфира на Бафта-наградите за телевизија

CityLife

Снимањето на „Невозможна мисија 7“ повторно прекинато

CityLife

Фановите на „Битлси“ можат да аплицираат за магистерска програма на Универзитетот во Ливерпул

CityLife