Тејлор Свифт објасни зошто нема фотографии од нјзината мачка: Mногу e приватна

81282451c45f5c526ba1393e19023e2b.jpg

Хитмејкерката одговори на загриженоста на фановите дека нејзината мачка Мередит Греј повеќе ја нема во објавите на социјалните мрежи, инсистирајќи на тоа дека сè е во ред со нејзиното милениче.

„Мередит Греј е многу приватна мачка, не сака да ја сликаат,“ вели Тејлор Свифт во видеото што го сподели на Инстаграм со цел да ги смири фановите кои беа загрижени за миленичето на музичката ѕвезда. Таа лежи покрај мачорот Бенџамин, братот на Мередит, додека им се обраќа на фановите.

„Мојата мачка сака нејзиниот живот да го задржи за себе, не сака фотоапарат близу до лицето, и кој може да ја обвини? “ се пошегува Тејлор.

 

Тејлор има три мачки – Оливија Бенсон, Мередит Греј и Бенџамин Батон – и многу ги сака затоа што се „независни и способни да се занимаваат со сопствениот живот“, како што вели таа.

„Тие се навистина прекрасни. Многу се достоинствени,“ изјави Тејлор во една прилика.

Related posts

Роберт де Ниро отвора два луксузни хотели во Софија и Варна

CityLife

„Нетфликс“ најави над 40 аниме серии и филмови

CityLife

Мажот од САД кој си го смени името во Буквално било кој друг се кандидира за претседател

CityLife