Спајдермен конечно се враќа дома во „Дизни плус“ во нов договор со „Сони“

Филмскиот универзум на „Марвел“ не е комплетен без Спајдермен, па затоа „Сони“ и „Дизни“ се бореа околу франшизата како да е дете на развод.

Сега, двете големи компании потпишаа договор за лиценцирање со кој филмовите Спајдермен, како и други филмови на „Марвел“, ќе бидат достапни за стриминг на „Дизни плус“.

Овој договор доаѓа по спогодбата „плати 1 прозорец“ меѓу Сони и Нетфликс, што му овозможува на Нетфликс да ги стримува филмови на Сони девет месеци по нивното деби во киносалите..

Related posts

Вива Италија! Лејди Гага фрлаше лалиња кон римските фанови

CityLife

Џеј Ло, Хер, „Фу фајтерс“ ќе настапат на хуманитарен концерт за финансирање вакцини против Ковид-19

CityLife

Кантри-ѕвездата Кери Андервуд ја однесе дома наградата Видео на годината за „Алелуја“

CityLife