Софи Тарнер навестува дека е бисексуалка

Sвездата на „Игра на тронови“ се огласи на својот Инстаграм-профил за да го прослави почетокот на Месецот на гордоста овој јуни и ја искористи објавата за навидум да се покаже како бисексуалка.

Софи, која е во брак со Џо Џонас, напиша: „Ова е месец на гордоста, бејби.“ Покрај текстот, таа додаде серија стикери, од кои едниот е срце во боите на знамето на бисексуалната гордост.

Слични стикери со боите на знамето на ЛГБТК +, геј-гордост, виножито и лик што вози велосипед заедно со фразата „движете се, јас сум геј“, и последниот кој гласи: „Времето не е стрејт, ниту сум јас“.

Таблоидите веднаш почнаа да коментираат дека таа сака да открие нешто ново за неа со помош на стикери.

Related posts

Харви Вајнстин поднесе жалба на пресудата за сексуален напад, бара ново судење

CityLife

Саграда фамилија ќе биде завршена за две години, на стогодишнината од смртта на Гауди

CityLife

Најскап дом во Лос Анџелес! Имотот на Барон Хилтон во Бел Ер продаден за 61,5 милиони долари

CityLife