Скандал по финалето: „Дали зад сцената шмркаше кокаин?“ – новинар го праша победникот на Евровизија

Претставникот на Италија, Дамијано Дејви се најде во центарот на скандал, кога на прес-конференција по победата го прашаа дали шмркал кокаин зад сцената.

Тој рече дека не користи наркотични средства.

Денеска се споделува снимено во директниот пренос зад сцената.

Победничкиот бенд на нивниот официјален профил на Инстаграм напишаа дека немаат што да кријат и дека се подготвени да бидат тестирани доколку е потребно.

„Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние сме против дрога и никогаш не сме користеле кокаин. Подготвени сме да бидеме тестирани затоа што немаме што да криеме. Тука сме да ја претставиме нашата музика и среќни сме што победивме. Сакаме да им се заблагодариме на сите што не поддржаа. Рокенролот е мртов. Ве сакаме”, се вели во објавата.

Related posts

„Спајс грлс“ со нова песна ќе ја прослават 25-годишнината од првиот сингл

CityLife

Криза на „Златните глобуси“: Том Круз ги врати статуетките

CityLife

Сина лагуна, најопасното езеро во Британија

CityLife