Скандал по финалето: „Дали зад сцената шмркаше кокаин?“ – новинар го праша победникот на Евровизија

Претставникот на Италија, Дамијано Дејви се најде во центарот на скандал, кога на прес-конференција по победата го прашаа дали шмркал кокаин зад сцената.

Тој рече дека не користи наркотични средства.

Денеска се споделува снимено во директниот пренос зад сцената.

Победничкиот бенд на нивниот официјален профил на Инстаграм напишаа дека немаат што да кријат и дека се подготвени да бидат тестирани доколку е потребно.

„Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние сме против дрога и никогаш не сме користеле кокаин. Подготвени сме да бидеме тестирани затоа што немаме што да криеме. Тука сме да ја претставиме нашата музика и среќни сме што победивме. Сакаме да им се заблагодариме на сите што не поддржаа. Рокенролот е мртов. Ве сакаме”, се вели во објавата.

Related posts

Индијанците загрижени дека принцот Хари и Меган наводнуваат градини со вода што ја сметаат за света

CityLife

Распишана активна потерница за рокерот Мерилин Менсон

CityLife

Лејди Гага, Глен Клоуз им се придружија на принцот Хари и Опра во ТВ-серија за ментално здравје

CityLife