Реже-џин Пејџ бара „секси“ улоги

31-годишниот актер се откажа од драмската серија „Бриџертон“ по само една сезона како нескротлив војвода од Хејстингс, и иако е подготвен „да го прифати неочекуваното“ во својата идна кариера, тој навести дека бара улоги кои ќе имаат нешто заедничко со историската драма.

„Она што секогаш најмногу ме привлекува во кариерата е запознавање и интеракција со неочекуваното,“ изјави тој за „Вараети“.

„Сакам сè што правам да биде секси како Бриџертон, само на различни начини.“

Реже-џин Пејџ го спореди напуштањето на серијата на „Нетфликс“ со завршување на средно училиште.

Тој објасни: „Се плашите од непознатото, размислувајќи: О, боже, никогаш нема да создадам пријатели толку добри како овие што ги имам сега, а потоа го правите тоа.“

Британскиот актер рече дека воопшто не се кае поради заминувањето од серијата и смета дека постапил правилно.

Related posts

Цртеж од Да Винчи се продаде за рекордни 8,8 милиони фунти на аукција

CityLife

Алесандра Амброзио го слави роденденот на саканиот

CityLife

Мадс Микелсен сакал да разговара со Џони Деп за „Фантастични ѕверки“

CityLife