Првообјавени фотографии од новиот филм на Крис Прат

Крис Прат се гледа на првообјавените фотографии од претстојната научно-фантастична акција The Tomorrow War.

Актерот од Минесота (41), кој е оженет со Кетрин Шварценегер (31), може да се види во сцени под висок притисок.

 

Главниот актер – кој го игра Питер Квил, познат како Ѕвезден господар во филмскиот универзум на „Марвел“ – глуми професор во средно училиште во претстојниот филм.

Професорот Дан Форестер во филмот соработува со група војници на патување низ времето од 30 години до 2051 година, со клучна порака што треба да ја пренесат во битката против вонземјани кои ја напаѓаат земјата.

Филмот премиерно ќе биде прикажан на стриминг-платформата „Амазон прајм видео“ во јули.

Related posts

„Хермес“ претстави нова линија чанти „биркин“ направени од зеленчук

CityLife

Сталоне нема да се појави како Роки Балбоа во новиот „Крид“

CityLife

(Видео) Специјалната епизода на „Пријатели“ ќе биде достапна и во Азија на 27 мај

CityLife