Првообјавени фотографии од новиот филм на Крис Прат

Крис Прат се гледа на првообјавените фотографии од претстојната научно-фантастична акција The Tomorrow War.

Актерот од Минесота (41), кој е оженет со Кетрин Шварценегер (31), може да се види во сцени под висок притисок.

 

Главниот актер – кој го игра Питер Квил, познат како Ѕвезден господар во филмскиот универзум на „Марвел“ – глуми професор во средно училиште во претстојниот филм.

Професорот Дан Форестер во филмот соработува со група војници на патување низ времето од 30 години до 2051 година, со клучна порака што треба да ја пренесат во битката против вонземјани кои ја напаѓаат земјата.

Филмот премиерно ќе биде прикажан на стриминг-платформата „Амазон прајм видео“ во јули.

Related posts

Џејмс Бонд останува на големото платно по договорот со „Амазон“

CityLife

Фотосесија на плажа: Џој Кориган ги покажа своите облини во бикини

CityLife

Научниците открија кои мириси ја подобруваат продуктивноста

CityLife