Почина актерот Чарлс Гродин

Чарлс Гродин, американски актер чии комични улоги во филмови како „Полноќно трчање“ и „Бетовен“ измамуваа насмевки на лицата со децении, почина на 86-годишна возраст.

Гродин почина во својот дом во Вилтон во сојузната држава Конектикат во вторникот, објави весникот „Њујорк тајмс“.

Синот на актерот, Николас, изјави за весникот дека причина за смртта е рак на коскена срж.

Познат по својата духовитост, Гродин беше омилен лик во холивудските комедии, емисии и ток-шоуа во ударни термини.

Многу негови колеги се огласија на социјалните мрежи за да му оддадат почит, меѓу кои и актерот Стив Мартин, кој го опиша Гродин како „еден од најсмешните луѓе што некогаш ги сретнал“.

Related posts

Шест хороскопски знаци кои секогаш се сомневаат во својот партнер

CityLife

Лебот со кисело тесто се смета за суперхрана. Ова се причините зошто треба да го јадете

CityLife

Најдобриот зеленчук за борба против надуеност

CityLife