Патрик Демпси го коментира враќањето во „Вовед во анатомија“

Патрик Демпси смета дека неговото неочекувано враќање во Grey’s Anatomy („Вовед во анатомија“) било убав начин да ја напушти серијата.

55-годишниот актер кој го глуми Дерек Шепард во хит-серијата неодамна направи неочекуван кам-бек , кога Мередит Греј (Елен Помпео) сонува дека таа и Дерек конечно ја прават својата венчавка на плажа, но Патрик навести дека нема да се врати.

„Мислам дека тоа е убав начин да ја завршам мојата улога.“

„Намерата беше да им дадеме надеж на луѓето затоа што тие двајца се толку иконски пар. Изгубивме толку многу луѓе оваа година, помислата дека имаме ангели кои лебдат околу нас и се грижат за нас е добра порака да ја испратиме во ваков мрачен свет во кој живееме,“ рече тој во интервју за „Варајети“.

„За сите нас, тоа беше прекрасен крај на оваа приказна. Мило ми е што им се допадна на фановите”.

Related posts

Џеф Безос купи уште еден стан на Менхетн за да создаде вертикален дом од соништата

CityLife

Гости на Санремо: По Златан Ибрахимовиќ, Џон Траволта и Боб Синклер, пристигнува и Расел Кроу

CityLife

Експерти за сајбер безбедност: „Не треба да ги преземате овие апликации“

CityLife