Омиленото дуо на Холивуд Афлек и Дајмон повторно ќе соработуваат, снимаат криминалистички трилер „Животни“

643971c9260000370076844d.jpeg

Омиленото холивудско дуо Бен Афлек и Мет Дејмон повторно ќе соработуваат на филм. Овојпат се работи за криминалистичкиот трилер Животни, кој ќе го режира Бен Афлек, а главната улога ќе ја толкува Мет Дејмон.

Заплетот на овој криминален трилер е за кандидатот за градоначалник Мет Дејмон и неговата сопруга, чиј син е киднапиран. Опкружени со мноштво непријатели, политички и други, овие сопружници немаат друг избор освен да ги извалкаат рацете и да направат се што е во нивна моќ за да го спасат својот син.

Сценариото го напиша Конор Мекинтајр со ревизии на Били Реј, а засега се познати само улогите на Афлек и Дејмон во филмот, пишува The Hollywood Reporter. Филмот ќе се прикажува на Нетфликс, а доколку се оди според планот, снимањето би требало да започне веќе во март.

Ова актерско дуо неколкупати работеше заедно на филмови во последните дваесет години, а снимањето на новиот трилер ја одбележува нивната деветта соработка. Последен пат заедно глумеа во филмот „Последниот дуел“ од 2021 година.

Related posts

Пет намирници кои ги олеснуваат проблемите со синусите

CityLife

Жена во Калифорнија преживеа 14 часа на покрив од поплавен и превртен автомобил

CityLife

Замор, чешање, болки во грбот: Оваа болест го уништува телото, внимавајте на симптомите

CityLife