Објавен датумот на премиерата на „Билет за рајот“ со Џулија Робертс и Џорџ Клуни

Тicket to Paradise („Билет за рајот“), романтичната комедија која повторно ги обедини ѕвездите на „Единаесеттемина на Оушн“ Џулија Робертс и Џорџ Клуни треба да се појави во киносалите во есен следната година.

„Јуниверзал пикчрс“ го одреди точниот датум на премиерата, а тоа е 30 септември 2022 година, пренесува „Варајети“.

Филмот во режија на Ол Паркер ги обединува двајцата оскаровци од А-листата, кои се и долгогодишни пријатели. Тие во минатото работеа заедно во Ocean’s Eleven (2001), Ocean’s Twelve (2004) и Money Monster (2016).

 

Во „Билет до рајот“, Робертс и Клуни глумат разведена двојка, која патува на Бали за да ја спречат нивната ќерка да не ја направи истата грешка што мислат дека тие ја направиле пред 25 години.

Related posts

Пентхаус во „Риц Карлтон резиденсис“ во Мајами продаден за 21 милион долари

CityLife

Голема победа за „Земја на номади“ неколку дена пред Оскарите

CityLife

Британски медиуми: Тројца членови на кралското семејство го игнорираа Хари на погребот

CityLife