Новиот филм на Шон Пен ќе биде премиерно прикажан на Канскиот фестивал

Нов филм во режија на Шон Пен е меѓу филмовите кои ќе ја доживеат својата премиера на престижниот филмски фестивал во Кан.

Настанот ќе се одржи во живо следниот месец, но со строги мерки за заштита од Ковид-19 за присутните.

Драмата Flag Day („Денот на знамето“), во која глуми Шон Пен и Џош Бролин, е адаптација на книгата на Џенифер Вогел. Интересна сторија за татко кој живее двоен живот како фалсификатор, разбојник на банка и измамник, со цел да обезбеди иднина за својата ќерка.

Претходните режисерски напори на Пен се филмовите: Into The Wild, The Pledge и The Crossing Guard.

Related posts

Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

CityLife

Таа има 24, а свршеникот 68 години: Не сум со него за парите, ние сме нормален пар

CityLife

Џејми Ли Кертис го поддржа Вил Смит откако тој ја сподели својата најлоша форма

CityLife