Новиот албум на Били Ајлиш излегува на крајот на јули

Billie Eilish Confirms New Album Happier Than Ever.jpg

Били Ајлиш ќе го издаде својот втор албум Happier Than Ever („Посреќна од кога било“) на 30 јули.

19-годишната суперѕвезда ја потврди веста и ја откри насловната фотографија на албумот во објава на Инстаграм во вторникот.

„Мојот нов албум Happier Than Ever излегува на 30-ти јули!“, напиша таа. „Ова е моето најомилено дело што некогаш сум го создала, многу сум возбудена и едвај чекам да го слушнете“.

Насловната фотографија на албумот го покажува новиот русокос изглед на Били.

Related posts

„Годзила против Конг“ на врвот на боксофисот со најголема заработка од почеткот на пандемијата

CityLife

Јадењето на овие намирници ќе не направи среќни

CityLife

Нутриционист од Харвард споделува четири навики во исхраната за добро здравје на мозокот

CityLife