Нова чизкејк-торта прелиена со тоблероне-чоколадо

Чизкејк тортата е, без сомнение, еден од најдобрите десерти во светот, а Тоблероне е тивок копнеж на многумина од нас.

Чоколадата Тоблероне се претворија во толку многу замрзнати десерти: по сладоледите Тоблероне сега на пазарот е достапна и замрзната торта „Чизкејк тоблероне“.

Слатка вест и ново задоволство за љубителите на ова швајцарско чоколадо

Related posts

Анџелина Џоли го нарече домашното образование на своите шест деца „предизвик“

CityLife

Семејство од Кичево изгреба стан во Скопје на инстант лозот „Доме, сладок доме“

CityLife

(Видео) Мисица ја загуби титулата поради тверкање на „Тикток“

CityLife