На повидок ТВ-серија за Одри Хепберн

41780764 0 Image A 37 1618464932919.jpg

Животот на холивудската икона Одри Хепберн доаѓа на малиот екран со нова телевизиска серија.

Сценаристката и продуцентка на „Добра сопруга“, Жаклин Хојт, ќе ја пишува драмската серија, објави „Варајети“.

Проектот ќе биде заедничка продукција на италијанската продуцентска куќа „Вајлсајд и Фремантл“, позната по неколку хитови, меѓу нив и „Младиот папа“.

Актерката беше едно од најсаканите и најпрепознатливи лица на 20-тиот век, глумејќи во многу филмски евергрини како што се „Сабрина“, „Празник во Рим“, „Појадок кај Тифани“ и „Мојата убава дама“.

Related posts

Ако ги имате овие знаци – Преполни сте со токсини

CityLife

Трите најчести грешки во исхраната кои се одговорни за надуеност и лошо варење

CityLife

Синот на руски милијардер му помогнал на таткото да го сокрие богатството во најскапиот развод во Британија

CityLife