На повидок нова комедија со Џорџ Клуни и Џулија Робертс

Новиот филм со Џорџ Клуни и Џулија Робертс, „Билет за рајот“, треба да излезе следната година.

Двете ѕвезди на „Money Monster“ и „Ocean’s Eleven“ повторно ќе се здружат за претстојната романтична комедија во режија на Ол Паркер, каде ќе глумат разведен пар кој патува на Бали за да ја спречи својата ќерка да стапи во брак.

Били Лурд ја глуми ќерката, која престојува на Бали и ја пронаоѓа својата романса со локален лекар.

„Варајети“ објави дека филмот ќе се појави во киносалите во САД на 30 септември 2022 година.

Снимањето треба да започне во Австралија подоцна оваа година.

Related posts

Небесен базен распнат меѓу висококатници само за најхрабрите, но и за оние со длабок џеб

CityLife

Внатре во замокот каде Кардашијанови ја снимаа последна епизода на реалното шоу 

CityLife

Тесла го стопира производството во Германија поради прекини во транспортот на Црвеното Море

CityLife