На аукција видео со Кејт Мос како спие

20210519 Katemossasleep Ig.jpg

Кејт Мос ќе му даде увид на еден среќен фан како е да се спие покрај неа откако реши да понуди на аукција уметничко видео за да собере средства за добротворна организација за ментално здравје.

Еден од трите уметнички видео-записи кои се на аукција за соберање пари за добротворни цели Gurls Talk, а на кој Кејт може да се види како спие, веќе доби понуда од 11,000 фунти (20.750 долари).

Другите две уметнички видеа – исто така на аукција – се насловени Walk With Kate (Оди со Кејт) и Drive With Kate (Вози со Кејт), објави весникот „Сан“.

Во меѓувреме, Кејт претходно се отвори за својата кариера, признавајќи дека никогаш немала конкретен план во животот.

47-годишниот супермодел, која ја открија кога имала само 14 години, рече: “Немав план. Јас секогаш бев една од оние млади луѓе кои беа среќни што беа изложени на нови работи и искуства – немаше план или маршрута по која сакав да одам.“

 

Related posts

Шенон Доерти сака нејзината пепел да се измеша со останките на нејзиното куче и нејзиниот татко

CityLife

Алесандра Амброзио разменува нежности со саканиот среде одбојка на плажа

CityLife

Ченинг Тејтум купи куќа во рустичен стил за 5,6 милиони долари

CityLife