Најубавата жена на светот протестира против насилството во Палестина: непрепознатлива во етно облека

Манекенката и најубава жена на светот, Бела Хадид, која има палестинско потекло, се појави на протестите што се одржаа во Њујорк.

Малкумина ја препознаа манекенката во толпата, таа беше во традиционална палестинска облека, со традиционална шамија на главата и преку устата, и го вееше нивното знаме.

Таткото на Бела, Мухамед е од Палестина, а таа на својот инстаграм-профил сподели снимки од протестот, врз основа на кои многумина дознаа дека таа се наоѓа меѓу стотици луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

„Онака како што чувствува моето срце … Да се ​​биде близу до толку убави, паметни, почитувани, драги, љубезни и дарежливи Палестинци на едно место носи чувство на целосност! Ние сме ретка раса!“, напиша манекенката.

Related posts

Дуа Липа, Селесте и Арло Паркс водат по номинации за „БРИТ авордс“

CityLife

Најбогатиот Индиец организира раскошни предсвадбени веселби во чест на син му

CityLife

Среброто станува се поскапо, може да го надмине златото и да го достигне највисокото ниво во последните 10 години

CityLife