Најубавата жена на светот протестира против насилството во Палестина: непрепознатлива во етно облека

Манекенката и најубава жена на светот, Бела Хадид, која има палестинско потекло, се појави на протестите што се одржаа во Њујорк.

Малкумина ја препознаа манекенката во толпата, таа беше во традиционална палестинска облека, со традиционална шамија на главата и преку устата, и го вееше нивното знаме.

Таткото на Бела, Мухамед е од Палестина, а таа на својот инстаграм-профил сподели снимки од протестот, врз основа на кои многумина дознаа дека таа се наоѓа меѓу стотици луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

„Онака како што чувствува моето срце … Да се ​​биде близу до толку убави, паметни, почитувани, драги, љубезни и дарежливи Палестинци на едно место носи чувство на целосност! Ние сме ретка раса!“, напиша манекенката.

Related posts

Канје Вест ѝ помага на Ким во ребрендирањето на „ККВ бјути“ пред новото лансирање

CityLife

Ченинг Тејтум и Џена Деван го продаваат својот поранешен дом

CityLife

Бенифер втор дел: Џеј Ло во страствен бакнеж со Бен Афлек

CityLife