Милјардерката Кајли Џенер ќе гради замок од нејзините соништа

Таа заработи статус на милијардерка, без разлика дали најмлада иле не, блгодарение на нејзините различни брендови.

Кајли Џенер удри камен-темелник за хациенда од нејзините соништа откако минатата година купи парцела од пет акри за 15 милиони американски долари.

23-годишната кралица на козметиката планира да изгради масивна палата од 18.000 квадратни метри во близина на нејзината мајка Крис и сестрата Клои Кардашијан во познатата енклава Хидн Хилс, според „Варајети“.

Преку вонпазарна продажба на имотот во мај 2020 година, одобрени беа дизајн планови за гаража за 12 автомобили, куќа за гости, штала, објект за стражари со полно работно време, спортски терен и базен. Нема детали за главниот објект, односно куќата во која ќе престојува кога ќе сака да дојде таму.

Кајли не е единствената од таканаречената А-листа на селебрити личности која купила имот на оваа локација. Мајли Сајрус купи парцела во 2015 година, но не изгради куќа бидејќи го продаде имотот три години подоцна.

Related posts

Шведскиот принц Карл Филип и принцезата Софија споделија фотографија од новиот член на семејството

CityLife

На повидок нова комедија со Џорџ Клуни и Џулија Робертс

CityLife

Пријанка Чопра Џонас ѝ помога на Индија во борбата против Ковид-19

CityLife