Метју Пери го продаде раскошниот пентхаус во Лос Анџелес

По бројните намалувања на цената, актерот Метју Пери конечно го продаде својот раскошен пентхаус за 21,6 милиони долари.

Продажбата на резиденцијата, наречена „палата на небото“, претставува најскапа продажба на апартман во јужна Калифорнија во последните шест години, наведува „Лос Анџелес тајмс“.

 

Преземајќи го целиот 40. кат на високиот станбен комплекс Century Tower во Лос Анџелес, импресивниот имот може да се пофали со четири спални соби, шест бањи, и секако неспоредлив поглед кон градот.

Од дневната соба до бањата, секој сантиметар од апартманот е неверојатен призор.

 

Related posts

„Нетфликс“ најави над 40 аниме серии и филмови

CityLife

(Видео) Специјалната епизода на „Пријатели“ ќе биде достапна и во Азија на 27 мај

CityLife

Новиот филм на Шон Пен ќе биде премиерно прикажан на Канскиот фестивал

CityLife