Метју Пери го продаде раскошниот пентхаус во Лос Анџелес

По бројните намалувања на цената, актерот Метју Пери конечно го продаде својот раскошен пентхаус за 21,6 милиони долари.

Продажбата на резиденцијата, наречена „палата на небото“, претставува најскапа продажба на апартман во јужна Калифорнија во последните шест години, наведува „Лос Анџелес тајмс“.

 

Преземајќи го целиот 40. кат на високиот станбен комплекс Century Tower во Лос Анџелес, импресивниот имот може да се пофали со четири спални соби, шест бањи, и секако неспоредлив поглед кон градот.

Од дневната соба до бањата, секој сантиметар од апартманот е неверојатен призор.

 

Related posts

Актер номиниран за „Оскар“ вели не му се важни награди во веќе избришана објава на Инстаграм

CityLife

Уапсен тапанарот на „Алабама шејкс“, Стивен Џонсон, под обвинение за малтретирање деца

CityLife

Кое кралско семејство има најскапа колекција дијадеми во светот?

CityLife