„Маски, смеа, рингишпил- дојди во Шеговил!“ – голема забава под маски во Кисела Вода

шеговил.jpg

Под слоганот „Маски, смеа, рингишпил- дојди во Шеговил!“ општина Кисела Вода, в понеделник, на први април, организира голема забава под маски за најмладите.

Пред салата Расадник ќе биде поставен забавен парк со најразлични реквизити, ќе има кловнови и аниматори, а за музичкиот дел се задолжени „Поточиња”.

Настанот започнува во 11 часот, а за изборот на најдобра маска ќе одлучи жири комисија од општината. Најдобрите маски ќе добијат награди, велат од општината и ги покануваат сите дечиња да дојдат во Шеговил и со своите насмевки, шеги и маски да поминат еден прекрасен ден.

Related posts

Четири американски медиуми и стримери најавија бојкот на HFPA

CityLife

Вива Италија! Лејди Гага фрлаше лалиња кон римските фанови

CityLife

Пирс Броснан зел копии на познати слики од филмски сет

CityLife