Марк Волберг треба да се здебели 13 килограми за нова улога

Марк Волберг планира да се здебели најмалку 13 килограми во текот на следните шест недели.

49-годишниот актер откри дека се подготвува да натрупа килограми за новиот филм „Отец Сту“, во кој тој игра боксер кој станува свештеник.

Волберг, кој претходно го играше легендарниот боксер Мики Вард Ирецот во филмот The Fighter, објасни: „Откако ќе ги снимиме сцените со боксот, ќе треба поприлично да се здебелам во текот на филмот, барем 13 килограми.

„Тие сакаат да го сторам тоа што е можно поздраво, а јас веќе долго сум на таков режим, сакам да јадам сè што е на повидок.“

Марк, кој е познат по тоа што е фитнес фанатик, призна дека едвај чека да се препушти на јадење во наредните недели.

Related posts

Џеј Ло ќе се пресели во Лос Анџелес за да биде поблиску до Афлек

CityLife

Шведскиот принц Карл Филип и принцезата Софија споделија фотографија од новиот член на семејството

CityLife

Крис Хемсворт ѝ помага на сопругата Елса Патаки да се подготови за новиот филм

CityLife