Лук Еванс во нова серија пртходник на „Убавицата и ѕверот“

Лук Еванс ќе глуми заедно со Џош Гејд во серија претходник на филмската верзија на приказната за убавицата и ѕверот.

42-годишниот актер ќе го портретира арогантниот Гастон во претстојната серија за „Дизни плус“, откако претходно влезе во истата улога во филмот  „Убавицата и ѕверот“ од 2017 година.

40-годишниот Ош, исто така, ја повторува улогата на Лофу од филмот во кој играа Ема Вотсон и Ден Стивенс.

Лимитираната серија со осум епизоди ќе ги следи Гастон и Лофу додека тргнуваат со Тили, посестрата на Лефу, по големото откритие од нејзиното минато.

Related posts

Меган Maркл ќе објави детска книга заснована на сопругот Хари и синот Арчи

CityLife

Кајли Џенер горда на својата тригодишна ќерка Сторми

CityLife

Најскап дом во Лос Анџелес! Имотот на Барон Хилтон во Бел Ер продаден за 61,5 милиони долари

CityLife